Sadık Grubu, Hakkımızda, Sadık grubu nerede Sadık Grubu, yönetim kurulu, irfan mersin, turgay mersin Sadık Grubu, sadık grubu kurucusu, Hacı İrfan Mersin kimdir Sadık Grubu, kurumsal kimlik Sadık Grubu, başarılarımız Sadık Grubu, Galeri, fotoğraf albümü Sadık Grubu, haberler, duyurular Sadık Grubu, haberler, duyurular
KURUMSAL

Sağlıklı günlere…

Türkiye ekonomisi son yıllarda üst üste zor dönemlerden geçti. 2018 yılının son aylarından itibaren küçülmeye başlayan ekonomimiz, 2019 yılı üçüncü çeyreği itibariyle yeniden artışa geçerek pozitif büyümeyi yakaladı. Bu motivasyonla “Ülke olarak, 2020 yılı bizim için önemli, büyüme hedeflerimize ulaşmaya çalışmalıyız” dediğimiz noktada Covid-19 salgını dünyayı etkisi altına aldı. Önce Çin’de yaşanmaya başlayan sonra tüm dünyayı saran Covid-19 salgınını, biz Türkiye olarak 10 Mart’tan itibaren hissetmeye başladık. Çok tedirgin olduğumuz, korktuğumuz zor günlerden geçtik. Bu süreçte salgın gündeme gelir gelmez şirketimizde çok hızlı bir şekilde gereken tüm önlemlerimizi aldık. Bizler, çalışanlarımız, müşterilerimizde bu önlemlere uyduk, uymaya da devam edeceğiz.

Hiçbir firmanın ve çalışanlarının tahmin bile edemediği Covid-19 salgını maalesef firmaları ve insanları çok zor durumda bıraktı. Bir çok sektörde firmalar işyerlerini kapatmak zorunda kaldı. Bunun sonucunda birbiriyle bağlantılı olan diğer işletmeler finansal yaralar aldı. Devletimiz bu zor süreçte firmalara ve vatandaşlarına gerek kredi ile gerekse vergi ertelemeleri ile elinden geldiği kadar destek çıktı.

Biz Sadık Grubu olarak güçlü finans yapımız ve kriz yönetimi stratejilerimizle bu süreci en az hasarla atlatmak için her türlü detayı en ince ayrıntısına kadar çok iyi bir şekilde takip ettik. Bünyemizde bulunan sektörler içerisinde en çok etkilenen sektörümüz otomotiv sektörü oldu. Satış oranlarında ve servis girişlerinde çok ciddi düşüşler yaşandı. Akaryakıt sektöründe Türkiye’de söz sahibi olduğumuz toptan ticari yakıt satışları, madeni yağ satışları ve istasyonlarımızdaki perakende satışlarımızda da belli oranlarda düşüşler yaşadık.

1 Haziran’da başlatılan normalleşme sürecinin ilk adımı olan kontrollü yeni hayata geçiş süreciyle birlikte; otomotiv, akaryakıt, madeni yağ ve diğer sektörlerde gözle görülür bir hareketlilik artışı oldu.

2020 yılında da Sadık Grubu olarak gerçekleştirmek üzere planladığımız projelerimiz, yatırımlarımız vardı. Ülke olarak sancılı bir dönem geçirmemize rağmen grup olarak bu planlarımızı hayata geçirmeye başladık. Bunlardan ilki olarak İstanbul Kurtuluş’da Sadıkoğlu Petrol Total istasyonumuzu hizmete açtık. Akaryakıt retail grubu için ön gördüğümüz yeni yatırım projelerimizde yıl içinde hayata geçirmeye devam edeceğiz.

Ticari toptan yakıtlarda, güçlü lojistik ağımız ile Türkiye’de söz sahibi olan bir firma olarak hizmetlerimize ve önemli projelerde yer almaya devam ediyoruz. Sahip olduğumuz lojistik ağımızı 2020 yılında yeni çekiciler ve dorseler ile daha da güçlendirdik.

Sadık Tarım olarak tarım sektöründe 10 yıldır aktif olarak yer alıyoruz ve kendi arazimiz üzerinde “İyi Tarım Uygulamaları” yönetmeliğine uygun ürünler yetiştiriyoruz. O kulvarda da markamızı ve kalitemizi ön plana çıkarabilmek için tüm arazilerimizde organik tarım ile üretim yapılması hedefleniyor. Bununla birlikte sağlık ve ekonomi anlamında kurutma, paketleme, şişeleme, depolama alanlarında da yatırımlar yapılması hedeflerimiz arasındadır.

Filo sahibi işletmelerin akaryakıt ihtiyacını süratli, rahat ve güvenilir bir şekilde karşılamasını sağlayan, etkin bir filo akaryakıt kazanç sistemi olan Sadık Taşıt Tanıma Merkezimiz ile de hizmet vermeye başladık.

İkinci elde güvenli ekspertiz için bünyemize TüvSüd D-Expert Oto Ekspertiz Merkezi’ni dahil ettik.

Ayrıca İstanbul, Manisa, Uşak ve İzmir’de arsa ve gayrimenkul proje geliştirme çalışmalarımız devam ediyor.

Sonuç olarak ülkemizde 2020 yılı içinde iki ayrı 6 ay yaşanacak gibi görünüyor. Üstte de belirttiğim gibi Haziran ayında yeni normal hayata geçişle bir çok sektörde işlerde hareketlilik başladı. Allah’ın izniyle dünyamız ve ülkemiz Covid 19 denen mikroptan kurtulur ve ikinci dalga olarak nitelendirilen salgın gerçekleşmez ise ülkemizin ikinci 6 ayda ciddi bir büyüme elde edeceğini düşünüyorum.

Bizler Sadık Grubu olarak çalışanlarımızla beraber 2020 yılında tüm olumsuz süreçlere rağmen hedeflerimiz doğrultusunda canla başla çalışmaya ve ilerlemeye devam edeceğiz.

Sağlıkla, Sevgiyle