WEPS

 

Sadık Grubu, Kadının Güçlenmesi Prensipleri “WEPs” (Women’s Empowerment Principles) İmzacısı!!!

Kadınların her düzeyde ve sektörde ekonomik yaşamın içinde yer alabilmelerini sağlamak amacıyla çalışmalarını yürüten Kadınların Güçlenmesi Prensipleri (Women’s Empowerment Principles - WEPs) platformu imzacıları arasında yer alıyoruz.

"Eşitlik kazandırır.” cümlesi, Sadık Grubu olarak kadının güçlenmesi prensiplerini imzalama sürecimizde bir başlangıç noktası olmuştur. Kadınlara ve erkeklere eşit fırsatlar sunmanın bir ayrıcalık olmadığını, insan haklarının temel gerekliliği olduğunu düşünüyoruz. Buna bağlı olarak da sadece hizmet verdiğimiz alanlarda değil, Sadık Grubu olarak dokunduğumuz her yerde kadının güçlü olmasını destekliyoruz.

Ford Otosan, HE FOR SHE projesi kapsamında Uşak Anadolu 64 Bayan basketbol takımının sponsoru oldu.

Turgay Mersin Ortaokulu Küçük Kızlar Hentbol Takımı, il genelinde yapılan küçük kızlar hentbol turnuvasında il birinciliğini kazandı. Takımımız bu başarısından dolayı ödüllendirildi.

Organizasyonumuzda kadın çalışan ve kadın yönetici oranımızı artırma yönünde insan kaynakları departmanımız ile planlamalar yapıyoruz. Özellikle kadın yöneticilerin olduğu şirketlerde çalışma ortamı değerleri, iletişim ve denetim, liderlik, sorumluluk alma, dışa dönüklük ve yeniliklere açık olma konuları şirket çalışanları açısından daha olumlu görülmektedir. Grubumuzdaki toplam çalışan sayımız 235; bunlardan 45’ini kadın, 190’nını erkek personelimiz oluşturmaktadır.

Grubumuzda toplam 16 yönetici/sorumlu bulunmaktadır. Yönetici dağılımı 5 kadın, 11 erkek çalışandan oluşmaktadır.

Yüksel Türkmen (Yönetici)
Renault Servis Müdürlüğü’nden 2017 yılında emekli olan Yüksel Türkmen, grubumuza 30 yıl boyunca hizmet vermiştir. Görevinin tamamını servis bölümlerinde ve son 15 yılını servis yöneticisi olarak devam ettirmiştir.

Gülsüm Can
Kariyerine 2010 yılında servis müşteri temsilcisi olarak başlamıştır. Üstün başarı ve özverili çalışmalarından dolayı 2017 yılında servis müdürlüğüne atanmıştır. Evli ve 4 yaşında bir erkek çocuk annesidir.

Yelda Balıkçı
Kariyerine 2010 yılında Sadık Grubu Reklam ve Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak başlamıştır. Halen aynı görevini devam ettirmektedir. Evli ve 3 yaşında bir erkek çocuk annesidir.

Raziye Özkul Küçükağa
2005 yılında Renault servisinde müşteri temsilcisi olarak göreve başlamıştır. Sonraki dönemler Honda Servis Müdürlüğü ve ardından 2017 yılından itibaren insan kaynakları sorumlusu olarak görevine devam etmektedir. Evli ve 3 yaşında bir kız çocuk annesidir.

Şakire Akbıyık
Grubumuzda 20 yılı aşkın bir süredir çalışmakta olan Şakire Akbıyık, son 10 yıldır finansman müdürlüğü görevini üstlenmiştir. Evli ve 17 yaşında bir kız çocuk annesidir.

Kadın Çalışanlarımız Renault ve Ford servis bölümlerimizde araç karşılama ve kabul biriminde kadın personel istihdamı sağlamaktayız.
Akaryakıt istasyonlarımızda ön saha ve market birimlerimizde kadın personel istihdamı sağlamaktayız.

Ayrıca faaliyet alanımız olan tarım sektöründe Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oktay Mersin’in Eşi Ümran Mersin liderliğinde birebir çalışmalarını yürütmekte ve özelikle ekibin de kadın istihdamını desteklemektedir.

Kadın geleceği şekillendirir! Geleceğimizi şekillendiren kadınlarımızı özel günlerinde unutmuyoruz.

Grubumuz bünyesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, çalışan kadınlarımıza özel bowling turnuvası organizasyonu, çalışanlarımızın kurgulayıp sahneye koyduğu tiyatro etkinliği gerçekleştirildi.

Grubumuzda sporun insan hayatındaki önemi, kadına şiddetin konu alındığı ve savunma amaçlı Denizli Kick Boks takımının gösterisi yapıldı. Yine grubumuz personellerinin kurgulayıp sahneye koyduğu ve ağırlıklı olarak kadın personelden oluşan koromuzda sahne aldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve Anneler Günü’nde, akaryakıt istasyonlarımıza gelen bütün kadın müşterilerimize ekibimiz tarafından gül dağıtıldı.

Oktay Mersin Özel Eğitim Anaokulu’nda bu özel öğrencilerimizin annelerine yönelik “Özel Çocukların Özel Anneleri” etkinliğini düzenledik.