Hakkımızda

Grubun temeli, 1947 yılında Hacı İrfan Mersin tarafından Denizli’nin Sarayköy ilçesinde küçük bir ticarethanede atılmıştır. İkinci kuşak, aile yadigârı olan şirketi geliştirmek, büyütmek, hizmet sektöründe gerçek ve kalıcı bir başarıyı yakalamak için işletme merkezini Sarayköy’den Denizli’ye taşımaya karar vermiştir. Şu anda Sadık Grubu; otomotiv, akaryakıt, madeni yağ, sigorta ve tarım sektörlerinde hizmet vermektedir.

Otomotiv sektöründe Renault, Dacia ve Chery yetkili bayilikleri bulunmakta olup, ayrıca ikinci el ve filo kiralama hizmetleri sunulmaktadır. Binek, 4x4,  minibüs, kamyonet, kamyon, traktör, forklift ve iş makinası olmak üzere tüm lastik  kategorilerinde 17 markanın bir arada sunulduğu Lastik Park bayiliği ile hizmet ağını genişletmiştir.

Sigorta sektöründeki güvenilirliğini ise Axa Sigorta, Aksigorta, Allianz Sigorta, Anadolu Sigorta ve Mapfre ile pekiştirmektedir.

Akaryakıt sektöründe Total, Shell, Opet, Aygaz, Petrol Ofisi olmak üzere 7 istasyonu bulunmaktadır.

Ayrıca yine akaryakıt sektöründe Shell, Total, Petrol Ofisi ve Opet markalarının Türkiye ticari yakıtlar dağıtımları gerçekleştirilmekte olup, toptan madeni yağda da Petrol Ofisi distribütörlüğünü yapmaktadır.

Petrol Ofisi ile birlikte gerçekleştirdiği Taşıt Tanıma Merkezi (TTM) hizmetiyle de filo sahibi işletmelerin akaryakıt ihtiyaçlarında süratli, rahat ve güvenilir çözümler sunmaktadır.

Yol ve inşaat çalışmalarında, Petrol Ofisi kalitesiyle bitüm hizmeti verilmektedir.

Tarım sektöründe, profesyonel anlamda Sadık Tarım markası ile faaliyet göstermektedir. Arazilerde İyi Tarım Uygulamaları kapsamında meyve ve sebze üretimi yapılmaktadır. Sadık Tarım markalı erken hasat soğuk sıkım zeytinyağları ve doğal balların, sağlıklı beslenmeye önem veren tüm tüketicilere ulaştırılabilmek için www.sadiktarim.com.tr web sitesinden Türkiye genelinde satışı yapılmaktadır.

Sadık Grubu, Denizli, Uşak, İzmir, Ankara , İstanbul, Adana, Mersin, Gaziantep, Kayseri, Akdeniz ve Batı Karadeniz bölgelerinde faaliyet göstermektedir.

250 çalışanı ile grup, her geçen gün istikrarlı olarak büyümeye devam etmektedir.